تولید داروهای گیاهی، گیاهان دارویی- شرکت اهورادارو

تاریخچه

شرکت اهورادارو در سال 1386 فعالیت صنعتی و سیستماتیک خودرا به پشتوانه معنوی بزرگ خاندان زنده یاد حاج محمدعلی عرب پور که در زمینه تجارت گیاهان دارویی فعالیت داشتند و با مساعدتهای بی شائبه بنیان گذار شرکت آقای مهندس محمدرضا موحدپور فعالیت خود را آغاز نمود.در ابتدا در سال 1365 ایشان موفق به مدیریت و راه اندازی دوباره اولین کارخانه تولید عصاره شیرین بیان ایران که قدمتی صدساله دارد نایل شدند و به مدت 13 سال مدیریت ان واحد را به عهده داشتند و در سال 1379 با تشویق و سرمایه گذاری خارجی مبادرت به تاسیس کارخانه تولید امولسی فایر های طبیعی که در آسیا منحصر به فرد است،شدند.سپس در سال 1382 سنگ بنای شرکت شرکت اهورادارو در زمینی به مساحت 230.000متر مربع و در حومه شهر زرقان در 25 کلیومتری شیراز واقع است را گذاشتند، این واحد مراحل تکوینی خودرا از حالت پایلوت به حالت کاملا صنعتی و سیستماتیک در سال 1386 طی کرد. از اهداف بلند مدت مدیران آن تبدیل شرکت اهورادارو به یک شرکت رهبر می باشد که اهم فعالیت آن سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات طبیعی می باشد.

 

از برنامه های در حال ساخت شرکت اهورادارو عبارت است از واحد TEA BAG نوشیدنی های گیاهی,,واحد چاپ و تبلیغات محصولات خود شرکت,تاسیس کارخانه تولید آدامس , پاستیل و آبنبات دارویی، آرایشی بهداشتی، کپسول ژلاتین، لبینیات بر پایه شیرهای خاص جانوری خریداری و آماده سازی زمین برای کشت گیاهان دارویی و راه اندازی عصاره خشک و اسانسهای گیاهی و مکملهای طبیعی.

این شرکت جهت تولید داروهای گیاهی با استفاده از مرغوب ترین گیاهان دارویی و بهره گیری از پرسنل مجرب و آزمایشگاه مدرن و مجهز خود توانسته است، در مدت زمان اندک بعنوان تنها شرکت داروسازی جنوب کشور، جایگاه خود را در جمع شرکتهای داروسازی مستحکم نماید و اکنون از صادرکنندگان صمغ های گیاهی و اولین تولید کننده داروهای گیاهی و فرآورده های آرایشی بهداشتی در استان فارس محسوب شود.

شرکت اهورادارو، با تولید داروهای گیاهی بر اساس استاندارد IRC وزارت بهداشت، و افزایش کیفیت محصولات در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان گام بر می دارد. با توجه به جایگاه داروهای گیاهی در جوامع دارویی بین المللی، روند تحقیقات در زمینه گیاهان دارویی با دقت نظر و حساسیت دنبال شود.


دستاوردها و موفقیت های اهورادارو